Železniční zastávka (zřícenina) Řeporyje

Řeporyje mají své hezké lokality a pak jsou také vyloženě krásné lokality (čti hnusné). Tento článek je obrazovou ukázkou druhé kategorie. Konkrétně Železniční zastávky Praha Řeporyje.

Železniční zastávka Praha Řeporyje je umístěna takticky skoro v centru Řeporyj. Občas kolem procházím se psem, když už nás omrzí venčení po těch hezkých částech. Že by nedostatek adrenalinu? Vždy (především v zimních měsících) když se přiblížím k železniční zastávce zrychlí se mi tep. Přidám do kroku. Pes za mnou vlaje na vodítku. Než kolem železniční zastávky projdeme několikrát se instinktivně ohlédnu za sebe. Asi to bude tím adrenalinem.

Pokud jste v zimních měsících kolem železniční zastávky neprocházeli, pak si prohlédněte následující fotografie, snad pochopíte.

Nádraží Praha Řeporyje pohled z ulice

Nádraží Praha Řeporyje pohled od kolejí

Nádraží Praha Řeporyje čekárna

Nádraží Praha Řeporyje vstup do čekárny

Nádraží Praha Řeporyje vstup

Nádraží Praha Řeporyje jízdní řády

Nádraží Praha Řeporyje přejezd

Nádraží Praha Řeporyje koleje

Zdroj fotografií: Pražské železniční stanice a zastávky

5 komentářů u „Železniční zastávka (zřícenina) Řeporyje

  1. Tomáš Brázda

    Dobrý den, No to nádraží nic moc – velká škoda. Ale ještě otřesnější je přístupová cesta k němu a sice od závor. Zkuste se tam projít po dešti, nebo za sucha a větru. To snad není ani silnice, ani cesta. Zde si chodec musí připadat jako v nějaké zapadlé gubernii za carského Ruska. Ostatně i stav ostatních řeporyjských silnic (zejména Ořešská) je katastrofální.

  2. Chlaň František

    Na můj vkus se toho panu Brázdovilíbí hodně málo.Nádraží nenímajetkem obce.Komunikace v Řeporyjích čeká velká investice v souvislosti s ukládáním IS a pak zajistě bude i nový pobrch.Zpomalovací pás má své opodstatnění při vjezdu do obce a s RD starosty to nesouvisí.Jinak rada : Pane Brado přiložte ruku k dílu. Chlaň

Napsat komentář