Kupujete nový byt v komplexu Šafránka? Nerozmyslíte si to?

ŠafránkaJak se bydlí novým sousedům v komplexu Šafránka? Česká televize na toto téma natočila reportáž v pořadu Černé ovce. Jak jistě tušíte nebude to žádná sláva, spíše katastrofa. Ale jinak mají dle vyjádření developera lidé to nejlepší bydlení, které je momentálně v Praze k dispozici 🙂 Když jsem to slyšel poprvé monitor byl rázem samá krůpěj. Zlatá stará zástavba. Po shlédnutí této reportáže bych byt z komplexu Šafránka nechtěl ani zadarmo.

Kolaudace se protáhla u první etapy skoro o rok, u druhé etapy je to v bledě modrém to samé. Jednou zapršelo a ejhle byty jsou vytopené a neobyvatelné. Kdo není vytopený, tomu praskají zdi a má nefunkční elektroinstalaci. Koupili jste si s bytem i předzahrádku? Kdepak, spíše menší stavební skládku. Na reportáž se můžete podívat na webu České televize. Na začátku videa je ještě konec předchozí reportáže.

16 komentářů u „Kupujete nový byt v komplexu Šafránka? Nerozmyslíte si to?

 1. Ondřej Barták

  V Řeporyjích jsem žil od narození a i když jsem se odtud odstěhoval, pořád mi leží na srdci budoucnost této obce a spokojenost místního obyvatelstva. Rád bych proto podotkl, že pokud se rozvoj obce bude pohybovat kupředu tímto směrem, ztratí se původní ráz této obce a z její historie nezbyde takřka nic. Z lidí co z Řeporyj znám s takovou formou rozvoje nikdo nesouhlasil. Celá tato záležitost je čistě komerční a nikdo nebere ohledy na ostatní. Jednou přijde čas, kdy člověk nebude mít ani místo, kde vyvenčit svého domácího miláčka, ale to už bude pozdě se nad sebou zamýšlet. Udělejte to, dokud je ještě čas a dá se této pohromě zabránit. A ještě jedna věc. Prosím hlavně zastupitele městských částí a starosty, aby nás ušetřili naprosto nesmyslných komentářů ohledně rozvoje Prahy a jejích okrajových částí.

 2. Andrea

  Většina lidí co si koupila byty v jednotlivých projektech “šafránka” musí být najivkové. Proč? Předem se neinformovaly, byť v okamžiku nákupu bylo na internetu dost informací, o tom kdo “stojí” za projektem “Šafránka”. Ještě dnes se dají v klidu a bez větší námahy najít různé blogy, na kterých z kterých se člověk dozví spousta “chvály” na společnost engel (developer) a na společnost Lexxus (realitní kancelář).

  Já sám si byt kupovat již nemusím, jelikož jsem bytovou politiku vyřešil nákupem vlastního bytu již před pár lety a vše bylo v pohodě a v klidu.

  Kdyby si lépe ověřily informace, tak by teď nebrečely nad rozlitým mlékem a dávno by již spokojeně bydlely jinde. Za cenu za kterou koupily byty v těchto projektech (Šafránka I. – Šafránka III.) mohli dávno koupit byt.

  Jen tak naokraj, již hodně dlouho dobu je široké veřejnosti jasné že 99% nové bytové výstavby je odfláknuto – postavit za co nejlevňeji a najivním kupujícím prodat co nejdráž. A opět těchto informací je na internetu hodně k nalezení. V porovnání s novou výstavbou, vychází stará bytová výstavba (myšleno před revolucí) rozhodně lépe.

  Zkrátka a dobře to chtělo více hledat a méně důvěřovat. A pane redaktore, chtělo by to více si ověřovat fakta a nespoléhat jenom na to co vidítě v ČT, jinak se psaní radší vykašlete. PR článek umí napsat každý ňouma!!

 3. Lenka Podhrazská

  Chtěla jsem si koupit také nový byt v podobném projektu jako je Šafránka a musím říct, že to co jsem viděla v reportáži mě fakt dostalo a už mě ani nenapadne do něčeho podobného vložit peníze a ještě si vzít hypotéku. Raději si koupím byt starší .vím že všechny firmy (tak jako lidi)nejsou stejné jako tahle , ale když to vidím tak vážně nemám zájem.Jak je možný , že ještě vůbec může tahle firma nebo společnost nebo co to vlastně je u nás fungovat?Doma by si tohle nedovolili ani z poloviny,prostě by skončili.Jenže u nás se s nimi budou lidi soudit a ještě není jisté jestli to vůbec dopadne v jejich prospěch. Určitě tohle, ale nepomůže těm ostatním firmám a společnostem, protože ten kdo vidí, jak dopadli lidi z téhle reportáže tak ten si asi moc rozmyslí, jestli do něčeho takového vloží svoje peníze.

 4. Eva Hrdinová

  To video je strašné, nechápu jak je možné, že takové firmy mohou u nás existovat. Z ukázky bylo zřejmé, že byty si pořizují zejména mladí lidé, kteří začínají a řeší svou bytovou situaci. Na pořízení bytu si musí vzít hypotéky, které budou splácet kolik let a přitom si myslím, že nemají jistotu jak to u soudu dopadne. Pokud takovéhle nezodpovědné chování bude firmám procházet a nic s tím nikdo neudělá-nebudou hnáni k zodpovědnosti, tak se s takovým chováním budeme čím dál více běžně setkávat všichni.

 5. Jana Nová

  Tomu, co jsem viděla se dá jen těžko uvěřit, ale jak je možné, že mě to v této době a hlavně v našem státě může vůbec překvapit, že? Vždyť tady se takové věci dějí běžně, jsme prostě rájem pro cizí podnikatele, kteří si k nám přišli vydělat, jelikož za to, co předvedou tady, by jim u nich napařili pěkných pár let v chládku. Nakonec to dopadne úplně stejně jako všechno, léta soudů k ničemu, protože se jim ještě omluvíme a ať si staví klidně dál, tak to tady přece chodí, ne?
  Jelikož každý nemá na to, aby si mohl koupit své bydlení, tak mu bohužel nezbývá nic jiného, než přistoupit k takové, dá se říct lukrativní nabídce.
  Je sice hezké, že na internetu je informací dost, ale koho by mohlo napadnout, že zrovna on naletí, když se zdá být vše v pořádku a hlavně, že se tohle u nás vůbec může stát!!!
  A kdyby měl vše prověřovat na internetu, tak by asi nedělal nic jiného a hlavně, kdyby nedůvěřoval, tak by nikdy nic neměl. Docela by mě zajímalo, jak se k tomu staví stavební úřad a jak tuto situaci řeší?

 6. Kikina

  Chtěla jsem si koupit byt v komplexu Šafránka. Všichni tu píšou, jak jsou všichni, co si byt chtěli koupit trubci a najivkové, ale myslíte, že v době, kdy se byty kupovaly, byly na internetu informace o tom, jak až zaprší, bude tam zatékat a zdi budou praskat? Je jednoduché odsoudit někoho, kdo chce krásný nový byt a tiše mu závidět, že se k tomu odhodlal.

 7. František Kšír

  Hlavně si prosím nepleťte tento projekt s usedlostí Šafránka v Kukulově ulici. Je to zrekonstruované dílo ze 17 století s 12ti luxusními byty. Investor opravdu nikde nešetřil a na té rekonstrukci je to znát. V současné době se byty začínají nabízet jak k pronájmu, tak i k prodeji.

Napsat komentář