Klub za zelené Řeporyje v novém internetovém

Sluší mu to především po informační stránce. Tento klub je iniciativou občanů Městské části Praha – Řeporyje kteří mají zájem aktivně se podílet na správě věcí veřejných a na rozvoji naší městské části. Jedná se o jediné sdružení občanů, které je primárně zaměřeno na problémy naší městské části Praha – Řeporyje.

Předsedou sdružení je Mgr. Ing. Jan Liška člen zastupitelstva MČ Praha – Řeporyje. V zastupitelstvu zastává funkci předsedy Výboru pro výstavbu a rozvoj Zastupitelstva Městské části Praha – Řeporyje.

Stránky klubu za zelené Řeporyje v novém naleznete na adrese www.praha-reporyje.cz. Považuji je za kvalitnější zdroj informací o Řeporyjích, než jsou samotné stránky Městské části Praha – Řeporyje www.prahareporyje.cz a proto na ně od dnešního dne vede přímí odkaz z hlavní navigace tohoto webu.

Web bohužel pokulhává po technické stránce. Nemám namysli nejmodernější design, ale formu jakou je vytvořen. Při hledání klíčové fráze „Klub za zelené Řeporyje“ mi Google nabízí na první pozici stránku „Kdo jsme“. Pokud na ní kliknu a budu chtít získat další informace z této stránky se je nedozvím. Nezjistím že existuje nějaká navigace a web obsahuje mnohem více textu 🙁 Vypadá to, že web má pouze tuto jedinou stránku. To je velká škoda. V dnešní době je u podobných stránek 90% návštěvníků právě z vyhledávačů. Další drobnější nedostatek vidím v podávání některých důležitých informací pouze ve formě PDF či DOC. Primární by vždy měla být HTML varianta. Aby byla informace nalezitelná vyhledávači a následně uživateli. Ne každý vyhledávač umí číst PDF jako Google a ne každý uživatel má nainstalovaný Acrobat Reader. Až následně je výhodou, když je možné dokument stáhnout také například v PDF.

Napsat komentář