Veřejná listina, aneb co se v Řeporyjeském echu nedočtete

Právě jsem se chystal informovat o zápisu zastupitelstva ze dne 9.5.2007. Říkal jsem si, hodím na web informaci o zápisu a přidám na něj odkaz na oficiální stránky městské části. Po shlédnutí oficiálního dokumentu jsem si to raději rozmyslel.
p>Tím pádem se můj úmysl protáhl o dalších cca 30 minut. Celý zápis jsem narychlo přeformátoval do HTML, vložil na tento web a rozhodl se napsat tento příspěvek.

Již jsem si zvykl, že internet není velký kamarád obcí a úřadů. Chtít po úřednících a zastupitelých informace delšího charakteru v internetové podobě (HTML) je nereálné. Ideální je tedy varianta PDF, kdy je dokument určen pouze ke čtení a tisku. Formát DOC (Word) je asi ta nejhorší varianta. Jak také může vypadat oficiální doukument:

Veřejný dokument
Pro větší obrázek klikněte

Zapnuté sledování změn, bez jeho přijmutí a následného zrušení je jedna z mnoha chyb, které se ve Wordu často lidé dopouštějí. Sledování změn je sice pěkná funkce, ale pouze v případě, že chcete aby dotyčný věděl jaké změny jste v dokumentu provedli. Což asi není tento případ.

Napsat komentář