Kanalizaci nepotřebujeme, jsme přeci dost bohatí

Změnou zákona o odpadech, která vstoupila v platnost v lednu 2008 jsme byli donuceni začít vyvážet náš ne příliš objemný septik. Nechceme-li riskovat pokutu, tuším až do výše 50.000,- nám bohužel nic jiného nezbylo.

Nepočítám li náklady na zaslepení přepadu do splaškové kanalizace, po pár měsících zjišťuji, že za vývoz zaplatíme průměrně 500kč měsíčně. Žumpu nám vyváží stejná firma, která vyčerpává žumpy většině obyvatel Řeporyj, kteří vyváží. Jedná se o snad nejlevnější vývoz na jaký jsem široko daleko narazil.

Ale zpět k tématu. Celkem tedy za vývoz žumpy zaplatíme 6000,- ročně. Zálohy na vodné máme již stabilně od PVK 600,- na 3 měsíce. Ročně tedy za stočné zaplatíme 2400,- což jednoduchou matematikou dělá cca 102 kubíků vody.

Pokud bychom měli kanalizaci, pak nás dle platného ceníku PVK (stočné 20.85,-/kubík) bude stát stočné pro 102 kubíků vody 2128,-/ ročně. Celkem bychom tedy s kanalizací ročně vydali za vodné a stočné z naší peněženky cca 4500,-.

Bohužel jsme příliš bohatí, než abychom si mohli kanalizaci dovolit a tak nás roční vodné a stočné s vývozem žumpy přijde na krásných 8400,-. Díky přepychu nemít kanalizaci tedy spláchneme každý rok pro který nebudeme mít v obci tuto pro nás „nadstandardní službu“ bez stokoruny 4000,- a to se vyplatí.

Napsat komentář